Digitální tachograf a pracovní doba řidiče

Pro dopravce

digitalni-tachograf-vdo-stoneridge

Využijte maximálně čas vašich vozidel a točte kola! Zejména teď, kdy je nedostatek řidičů. Mějte přehled o pracovní době i zbývající době řizení v reálném čase a nezávisle na řidiči - plánujte a dokončete zakázky včas. Neztrácejte čas správou tachografu a zjednodušte si práci - stahujte tachograf a karty řidiče na dálku!

Mzda řidiče je druhou nejvyšší položkou v nákadech na provoz vozidla.


Seznamte se:

     →  automatické přihlášení řidiče
     →  odpracovaná pracovní doba a řízení
     →  zbývající pracovní doba
     →  dálkové stažení tachografu a karty řidiče


Identifikace řidiče

Řidič se přihlásí pouhým zasunutím své karty do tachografu, což mu ostatně nařizují i předpisy. Na základě tohoto úkonu má dispečer informaci v reálném čase, kdo právě řídí. Je registrovaný i spolujezdec, je tedy i přehled také o jejich střídání.

Na základě identifikace řidiče sledujeme nejnom pracovní dobu, ale také výkony řidiče, ekonomiku jeho jízdy, víme kdo řídil zpětně při řešení různých nepříjemností. Informace o řidiči je tedy komplexní.

↑ Nahoru

 

digitalni.tachograf


Doba řízení, historie

Automatické sledování jednotlivých stavů řidiče (odpočinek, řízení, práce, pohotovost) je další informací, na základě které vidí dispečer dlouhé a krátké přestávky a má přehled o jeho pracovní době. Dispečer tak má informace o již realizovaném výkonu a denní době řízení, objektivně plánuje další postup přepravy a je nezávislý na informacích od řidiče.

↑ Nahoru

 

02-005168_05_000496

 


Zbývající doba řízení - plánování práce řidiče

Kolik hodin dnes ještě může řidič odjet? A kdy bude mít pauzu? A kolik odjede ještě v tomto a příštím týdnu? Čerpal jiže zkrácené odpočinky nebo prodloužené směny?

V dynamickém prostředí společností se úkoly rychle mění a za běhu dochází k potřebě rychlého přeplánovávání. Nicméně evropské a tuzemské směrnice o řízení a odpočinku řidiče a spolujezdce jsou rovněž klíčovým a značně omezujícím faktorem při zadávání pracovních úkolů. Díky nové volitelné funkci s výpočtem řízení, odpočinku a pracovní doby řidičů z tachografu, budou mít dispečeři snadnější přehled při přidělování práce na základě přesných informací, jako např. zbývající době jízdy uvažovaného konkrétního řidiče.

↑ Nahoru

 

03-005167_05_000492

 


Report o pracovní době

Přepravci rovněž využijí tachografových dat z TomTom WEBFLEET® jako spolehlivý zdroj pro podávání zpráv o pracovní době. Dříve mohlo trvat několik dní nebo dokonce týdnů, nežli získali přístup k informacím tachografu, protože většina firem získávala data až po návratu vozidel. Nyní, díky schopnosti číst data z tachografu okamžitě, mohou být tyto informace použity na výrazné zvýšení efektivity administrativy spojené s pracovní dobou.

digitalni-tachograf-ikony1

 


Nařízení EU 561-2006 o pracovní době

Karta řidiče i tachograf je dle nařízení EU 561-2006 potřebné v pravidelných intervalech stahovat. Naše volitelná funkce Tacho Manager toto řeší na dálku a automaticky, včetně archivace dat, možného downloadu do formátu DDD nebo přípravy dokumentu s porušením pracovní doby řidiče.

↑ Nahoru

 

digitalni-tachograf-VDO


Integrace dat do dalších aplikací

Přístup ke všem real-time a historickým údajům jsou poskytovány jak ve webovém prostředí WEBFLEET®, tak i prostřednictvím TomTom Telematics WEBFLEET datového propojení. Díky němu lze všechna poskytovaná data integrovat do IS společností, administrativních a back-end systémů.

Tím se otevírá široká škála možností pro třetí strany, aby mohly plně rozvíjet integrace a řešení na míru. Data o pracovní době mohou přenést přímo do mzdového systému pro snadnější výplatu mezd - a údaje o jízdě/odpočinku mohou být uloženy rovněž dle legislativních směrnic pro případnou kontrolu dozorových orgánů.

digitalni-tachograf-integrace


Přínos pro dopravce

"Díky TomTom Telematics přinášíme našim stávajícím i novým zákazníkům další mocný nástroj pro efektivnější správu jejich mobilních částí společností a zároveň zvyšujeme jejich konkurenceschopnost v době hospodářských a logistických turbulencí a obecného poklesu důvěry,“ říká Moroslav Auzký, ředitel společnosti D&COMM s.r.o., která je autorizovaným partnerem TomTom Telematics pro ČR a SR.

„Dle zkušeností našich klientů a vlastních poznatků, není nic důležitějšího pro jakýkoliv management, nežli přesné a rychlé informace o výkonech a nevyužitých možnostech, což je v mobilních částech mnoha firem netransparentní velká neznámá."

 

Další info - viz sekce pro dopravce.

 

btn2-chci-upresnit     btn2-chci-vyzkouset     btn2-chci-koupit

 

 

Rychlý kontakt

Tel.: +420 233 373 855

E-mail:  info@tomtomfleet.cz

Kontaktujte mě

 

mapy-a-myto